Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo je Scene Queen (nebo Scene Girl)

Jde o holku, která se proslavila na netu a na své popularitě (a zejména image) neustále tvrdě maká. Její profil můžeš najít na webových komunitách jako je MySpace, FaceBook, LiveJournal, Buzznet nebo hudební server Last.fm. Scene Queens jsou slavné většinou ze tří důvodů:

*
Mají perfektně vytvořený profil na webu
* Kamarádí se s dalšími Scene kids
* Chodily s týpkem známé emo nebo hardcore kapely

Scene Queens bývají vegetariánky a SxE neboli "straight edge" (odmítají legální i ilegální drogy a náhodný sex), poslouchají většinou emo nebo hardcore a jejich velkou vášní je focení jich samotných. Zlí jazykové tvrdí, že scene styl je pouze emo styl - bez sebepoškozování. Stejně tak jako emaři získávají řadu zarytých odpůrců, přestože v tomhle případě jde, narozdíl od ema, o čistě módní záležitost.

Určitě už jsi ji na netu viděla: výrazně namalovaná, s barevnými vlasy a jedinečným outfitem, vyladěným do posledního detailu. Taková holka se řadí mezi virtuální hvězdy, které vládnou Internetu, a my smekáme před jejich notnou dávkou fantazie, originality a závidíme hodiny času, které nutně musí trávit blogováním, upravováním svých fotek ve Photoshopu a přátelením se se svými přívrženci na MySpace. Mezi Scene komunitou funguje řada psaných i nepsaných pravidel, která se sluší znát, pokud chceš proniknout blíž. Je na čase seznámit se s největšími královnami ujetého "scene style"!sd

Jak se stát Scene Queen

Přesný návod neexistuje, ale můžeš se inspirovat tipy, jak se přiblížit vzhledu a osobnosti pravé Scene Girl:

1. Kým chceš být?

To je zásadní otázka na úvod. Pokud nemáš dostatek sebedůvěry, ani to nezkoušej. Scene Queens mají pocit, že jsou pořád centrem pozornosti. Okolí je často vnímá jako namachrované, drzé a nestálé slečny.

2. Vyšperkuj profil

Internetová hvězda se neobejde bez své vymazlené prezentace na netu, pod svým scene jménem. Denně bloguj, přidávej nové fotky a upravuj profil. Žádná žádost o přidání do přátel se neodmítá...

3. Nauč se slang

Při psaní používej zkratky. Mezi nejprovařenější patří: omg, wtf... Oblíbené jsou výkřiky na konci slov, např.: "radd" nebo "rawrr". Populární je také komolení jazyka (v angličtině např. "talk lyke dis" apod.)

4. Oblékni se

Podstatný je extravagantní outfit. Balerínky, nebo kotníkové konversky (nejlépe každá bota nebo tkanička jiná), úzké džíny, barevné topy s vtipnými potisky: puntíky, hvězdičky, mráčky, komiksové postavičky, ale především motiv robotů a dinosaurů. In jsou také trička hardcorových kapel. Z doplňků vybírej pyramidové pásky, obrovské brýle a dlouhé náhrdelníky.

5. Namaluj se a učeš se

Vytvoř si výrazný make-up, ale ujisti se, že nevypadáš jako klaun. Hodně sty­lová budeš s piercingem na obli­če­ji. Jedna barva na hlavě je nuda, mu­síš být odvážnější! Mrkni na tipy vpravo, jak si vy­tvo­­­říš scene make-up a účes.

6. Vyfoť se

...v šokujících pózách. Jakmile umístíš na svém profilu nové fotky, nezapo­meň o nich informovat všechny své přátele.

dsy

Varování !

* Možná tě někdo bude odsuzovat a urážet. Nejlepší reakce? Ignorace.

*
Hrozí ztráta přátel, kteří tě po tvé proměně budou považovat za blázna.

*
Nenech si vnutit nálepku gotička nebo emařka. Obojí je špatně, takže to každému dostatečně vysvětli.

Extra tipy

* Poslouchej hardcore, punk, electro, indie nebo metal. Zjisti info o oblíbeném stylu a vymetej koncerty! Samozřejmostí je nekontrolovatelný tanec.

*
Randi s muzikantem. Nejen, že se dostaneš na akce zadara, ale budeš opravdová hvězda.

*
Na koncerty ber svoji nejlepší kamarádku.

* Dávej si pozor na pleť, měla by vypadat zdravě. Žádné pupínky nesmí být vidět!

*
Pořiď si cool telefon a neváhej ho neustále vystavovat. V kurzu jsou véčkové mobily nebo iPhone. Digitální kamera nebo web kamera by taky nebyla marná...

*
Inspiruj se stránkami a blogy ostatních Scene Queens, ale nekopíruj jejich vzhled. Větší zábava je přetvořit si "scene" poznávací znamení k obrazu svému.

Jak vytvořit scene make-up?

* Aplikuj silnou oční linku. Nejlepší je černá, stříbrná nebo modrá.

* Použij výrazné neonové oční stíny. Nejvíc v kurzu je zářivě růžová, ale žlutou, fialovou nebo tyrkysovou taky nic nezkazíš. Můžeš použít i dvě barvy, které v polovině víčka budou přecházet jedna do druhé.

* Super efektu docílíš umělými řasami a nalepovacími ozdobami.
Líčení zakonči řasenkou: neboj se použít barevnou.

* Buď přesvědčená, že tvůj make-up je nejlepší a neboj se experimentů.

* CG! LINK: www.photobucket.com (zadej heslo "scene makeup")

Jak vytvořit scene účes?

* Základem je černá, anebo totálně blond v kombinaci s křiklavými melíry v modré, zelené nebo růžové barvě.

*
Sestříhání do vrstev při tvorbě vlasové frizúry hodně pomůže.
Základem jsou rovné vlasy. Přehoď část na stranu a nech padat ofinu nebo patku do tváře.

* Rozjež háro nahoře, nebo u uší. Další tip je ohon se splývajícími "licousy".

* Nezapomeň na dětské vlasové doplňky: sponky, mašličky a čelenky.

* Dobrou vychytávkou je sportovní čelenka proti pocení.

* CG! LINK: www.scene-core.blog.cz (rubrika "Hair")

sa

Scene King

Tak - už jsi v plné parádě, ale co tvoje drahá polovička?
Pokud se nebude bránit, poraď i jemu, jak se dostat na scénu...

1. Obarvi mu vlasy na černo. Pokud je blonďák, nezapo­meň na obočí.

2. Ofinu učeš na patku přes jedno, nebo nej­lépe přes obě oči.


3.
Pořiď mu úzké džíny, třeba dámské. Můžeš mu půjčovat i svoje. Na koncertě mu kup tričko kapely, která frčí - pokud možno o číslo menší.

4. Přesvědč ho, že by mu slušel piercing. Nejlépe ve rtu, nebo tunýlek v uchu.


5.
Choďte na emo a hardcore koncerty, ideálně ho přiměj založit vlastní kapelu.

Scene Queens bývají vegetariánky a SxE neboli "straight edge" (odmítají legální i ilegální drogy a náhodný sex), poslouchají většinou emo nebo hardcore a jejich velkou vášní je focení jich samotných. Zlí jazykové tvrdí, že scene styl je pouze emo styl - bez sebepoškozování. Stejně tak jako emaři získávají řadu zarytých odpůrců, přestože v tomhle případě jde, narozdíl od ema, o čistě módní záležitost.

Určitě už jsi ji na netu viděla: výrazně namalovaná, s barevnými vlasy a jedinečným outfitem, vyladěným do posledního detailu. Taková holka se řadí mezi virtuální hvězdy, které vládnou Internetu, a my smekáme před jejich notnou dávkou fantazie, originality a závidíme hodiny času, které nutně musí trávit blogováním, upravováním svých fotek ve Photoshopu a přátelením se se svými přívrženci na MySpace. Mezi Scene komunitou funguje řada psaných i nepsaných pravidel, která se sluší znát, pokud chceš proniknout blíž. Je na čase seznámit se s největšími královnami ujetého "scene style"!

c

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(Veronica Schizphrena, 2. 3. 2013 16:04)

Je to docela pěkný článek... ale s pár věcma nesouhlasím... scene nemusí být vegetarináka a ani chodit s klukem z nějaké kapely... potom o té hudbě... je jedno jakou hudbu posloucháš (pokud to teda nejsou dechovky) sama si o pár řádku výš napsala, že Scene je MÓDNÍ STYL. A ještě... scene se většinou proslavují svými střeštěnmi videi na youtube (viz. Verena Schizoprenia). ;)

scene

(šarlotqua, 10. 7. 2009 10:45)

Ahojky máš moc pěknej blog sotěžim v SONB se Scene blogem když mi dáš hls budu mocky ráda:o)
www.charlotte-emoscene.blog.cz

scene

(scene kids, 3. 5. 2009 17:09)

mas tu taky nejaky fotky scene girls???

JJ,díkis

(Martinka.V, 8. 11. 2008 17:51)

Je dobře,že se vám tu líbí!O Scene něco ještě seženu

Je to supík webb

(Scenegirlsky06, 8. 11. 2008 17:49)

Ahoj neznámá,máš super web!Fakt!Dej sem plsky něco o Scene,ju?Máš to best!!!